Buna ziua,
Am si eu o intrebare la D-ra. Am obtinut viza de categoria D pentru Polonia, in viza scrie K e valabila pentru Polonia doar, am obtinut-o printr-o firma care propunea locuri de munca. Insa dupa ce am ajuns in Polonia si dupa doua saptamani de munca nu mai era posibel de facut fata conditiilor care se ofereau si am luat calea spre Italia. Acum sunt in Italia cu viza valabila dar numai pentru Polonia, presupun ca ma aflu ilegal aici. Acum intrebarea mea: e posibel cumva de legalizat de pe loc sederea mea aici? am neanuri care au cetatenia Italiei si stau la ei. Au propria afacere. Pot ei sa-mi faca vre-un contract de munca sau un document oarecare ca sa ma aflu legal?
Multumesc anticipat!




Задать вопрос