Buna ziua, am plasat o intrebare cu subiectul dat pe site Dv-ra, dar asi fi vrut sa concretizez. Mi-ati raspuns precum ca cu viza poloneza ma pot afla in Italia doar timp de 3 luni, insa la intrare in tara nu se controleza pasaportul, deci nu se stie de cand ma aflu aici, viza imi expira peste 3 luni, dar eu am deja una petrecuta aici, amintesc ca nu se stie ca am intrat in tara. Deci pot sa raman inca 3 luni di dupa sa revin acasa cu posibilitatea de am deschide urmatoarea viza de tip D deja pentru Italia? Multumesc! p.s. Poate cunoasteti, pot sa conduc in Italia cu permisul de conducere moldovenesc, detinind viza poloneza?




Задать вопрос