Buna ziua,
Sunt din Moldova, sotul este din Polonia. Eu am permis de sedere in Polonia si acolo si traim. Vrem sa mergem in Romania pe vre-o saptamana.
Imi spuneti va rog frumos, daca eu merg cu dinsul impreuna, am nevoie de viza la granita (Romaniei cu Ungaria)?
Daca vom merge tranzit spre Moldova, (ca se permite 5 zile maxim)... si vom sta 7 zile nu 5, ce se poate intimpla la granita?
Pot sa fac tranzit de doua ori prin Romania? Adica sa ma duc la Moldocva si inapoi in Polonia sa ne intoarcem tot prin Romania?
Va multumesc foarte mult pentru raspuns.




Задать вопрос