Buna ziua,
am si eu o intrebare, va rog sa ma ajutati.
Am fost admisa la facultate in Bucuresti, pana primesc toate actele necesare pentru viza D dureaza, le voi avea la sfarsit de august inceput de septembrie, stiu ca dureaza 30 de zile pana obtin viza, deci ar trebui sa ma programez pentru prima saptamana a lui septembrie. Problema e ca am deja pachetul turistic pentru vacanta in afara, si as reveni in tara abia pe la mijlocul lunii septembrie, si pentru a evita o absenta de aproape o luna de la studii, as vrea sa stiu daca e posibil sa depuna actele pentru viza mama pentru mine ( pe baza de procura), tin sa precizez ca detin 2 pasapoarte fiind in trecut insotitor de bord, astfel unul din ele ramane acasa.
multumesc anticipat
o zi buna!




Задать вопрос