Buna ziua. Va rog sa ma ajutati cu cateva informatii. Logodnicul meu a plecat in SUA, printr-un contract de munca. Eu vreau sa ajung acolo pentru a munci, dar nu dorim sa ne stabilim acolo, ci sa muncim cativa ani pentru a putea deschide aici o afacere. Cel putin la acest moment nu s-a pus problema sa ne stabilim definitiv acolo. In cazul in care ne casatorim pot obtine viza mai usor? Eu am un copil mic si va trebui sa il las in tara, cel putin pana gasesc acolo un loc de munca stabil. Prietenul meu va incerca sa imi gaseasca un loc de munca, desi nu cred ca va fi usor, eu fiind acum in Ro. Va rog ajutati-ma cu un raspuns.




Задать вопрос