Buna ziua! sunt din RM casatorita cu un cetatean roman,dar nu am carte de rezidenta in Romania,vrem sa plecam in Danemarca si pentru asta eu am nevoie de viza.Mentionez ca urmeaza sa-mi fac viza pe baza invitatiei din partea surorii sotului care domiciliaza in Danemarca.Intrebarea ar fi daca obtin o viza de tip C (sedere pana la 90 zile) as putea sa solicit ulterior de la autoritatile daneze un permis de sedere?va multumesc!




Задать вопрос