ОТВЕТИТЬ НА КОММЕНТАРИЙ

Anonymous
plecare in Franta, urgent

Buna ziua, eu sunt cetatean moldovean, am locuit in Romania 2 ani cat m/am aflat la studii,la inceputul lunii noiembrie permisul de sedere mi/a expirat, toamna aceasta m/am casatorit cu cetatean roman, sotul meu s/a angajat in Franta, eu am obtinut si cetatenia romana in august dar am doar certificatul de cetatenie, adica am depus doar juramantul, iar la certificat de nastere romanesc sunt programata sa depun la consulatul de la Chisinau tocmai pe 14 ianuarie, spuneti/mi va rog, cum as putea sa ajung la sotul meu in Franta pana in sarbatorile de iarna, sunt si insarcinata si am nevoie sa imi fie alaturi pt ca ma simt rau uneori si nu mai suport singura sa stau, sunt cam incurcata cu actele astea, va trebui sa imi deschid o viza sau daca sunt casatorita cu cetatean roman pot iesi fara probleme? Stiam ca inainte puteam pleca doar insotita de el dar acum s/au schimbat legile si cica nu se mai poate de iesit.

Ответить

CAPTCHA
Просим вас ответить на вопрос во избежания СПАМ-а
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.