explicati va rog, ce acte trebuia sa prezint pentru deschiderea unei vize romane in cazul in care sotul detine cetatenie dubla, fiindca eu am solicitat viza pentru a merge in vizita la o ruda, dar deoarece eu nu am avut un bilet la autocar, ci am prezentat copia permisului si pasap. tehnic la automobil pe numele sotului cu care trebuia sa merg in vizita, nu am solicitat viza si pentru copii, invitatia era facuta de persoana la care urma sa merg in vizita, dar nu de sot, mi s a explicat ca nu e corect si ca trebuia sa solicit o viza de lunga sedere tip D pentru reintregirea familiei.Spuneti mi va rog ce acte trebuie sa prezint de ale mele sau de ale sotului ~romane sau din moldova~pentru a obtine viza si pentru a nu fi intoarsa dupa o lunga asteptare fra nici un rezultat.Pina acum am mai avut doua vize in romania




Задать вопрос