CONCURS DE ANGAJARE – PROGRAMATOR

12.03.2015
Concurs de angajare – programator
Foto: viza.md

Portalul Informaţional Noi.md anunță concurs pentru postul vacant de programator (PHP / MySQL).

Condiţii:

- angajare în baza CD RM
- orar de lucru - 5/2 (full-time)
- salariu motivant (în baza rezultatelor testării abilităţilor)

Responsabilităţi:

- dezvoltă programe software noi;
- întreţine proiectele existente
- elaborează module noi pentru CMS-ul folosit

Cerinţe faţă de candidat:

∙ Cunoştinţe ale PHP şi MySQL, înțelegerea principiilor Object Oriented Programming (OOP), cunoaşterea arhitecturii MVC și utilizarea sigură framework'ov (cunoaşterea Zend Framework va constitui un avantaj),
∙ Cunoașterea sistemelor de management al bazelor de date relaționale (RDBMS), este de dorit experienţa de lucru cu baze de date foarte mari,
∙ Cunoaşterea HTML/CSS/JS и js-framewor (jQuery, Dojo),
∙ Json, XML,
∙ Experiența de lucru cu CMS-uri populare va fi un avantaj (Wordpress, Drupal, Magento),
∙ (GIT\SVN) Abilităţi de utilizare a uneltelor specifice de versionare (Git, Subversion) (GIT \ SVN),
∙ Abilităţi de lucru cu sisteme de operare de tip UNIX, prin intermediul terminalului,
∙ Abilităţi de analiză şi evaluare adecvată a perioadei necesare de timp pentru executarea lucrărilor propuse,
∙ Maximă responsabilitate la executarea proiectelor majore,
∙ Autonomie în activitate și capacitatea de a finaliza proiectele iniţiate.

Trimiteţi CV-urile Dvs. la adresa: hr@mld-media.md.

Candidații selectați vor fi invitați la interviu.

Publică un comentariu nou

CAPTCHA
Vă rugăm să răspundeţi la întrebare pentru a evita SPAM-ul
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.