GUVERNUL A NUMIT UN NOU VICEMINISTRU AL JUSTIŢIEI

15.06.2011

Cabinetul de Miniştri a aprobat în cadrul şedinţei de azi candidatura lui Vladimir Grosu la funcţia de viceministru al Justiţiei. „Este un profesionist şi are o vastă activitate practică şi teoretică”, a declarat actualul ministru al Justiţiei, Oleg Efrim, prezentîndu-l pe Grosu. Potrivit lui Efrim, Vladimir Grosu a fost reprezentantul Guvernului Republicii Moldova la CEDO şi cunoaşte 5 limbi. Funcţia a devenit vacantă după ce fostul ministru Alexandru Tănase a devenit judecător la Curtea Constituţională, iar Oleg Efrim a fost numit în locul acestuia.


Sursa: noi.md