EXPOZIŢIE DE FOTOGRAFII „CAPITALA OAMENILOR BUNI” ÎN AER LIBER

05.10.2011

Peste 200 de fotografii, reprezentînd arhitectura şi viaţa Chişinăului, sînt expuse în scuarul monumentului lui Ştefan cel Mare şi Sfînt din centrul capitalei. Expoziţia este dedicată aniversării a 575 de ani de la prima atestare documentară a oraşului Chişinău. Unele fotografii reprezintă secvenţe comparative ale oraşului vechi şi ale urbei moderne, transpuse în două dimensiuni diferite ale timpului.

 

Potrivit organizatorilor, întreaga expoziţie reprezintă o pătrundere în trecutul istoric al capitalei, imaginile de epocă avînd menirea să reîmprospăteze memoria vizuală a vizitatorilor despre Chişinăul de altă dată. Expoziţia se desfăşoară în perioada 4 – 19 octombrie 2011 şi este organizată de compania „Efes Vitanta Moldova Brevery”.

 

Sursa: noi.md

Publică un comentariu nou

CAPTCHA
Vă rugăm să răspundeţi la întrebare pentru a evita SPAM-ul
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.